نا نوشته ها

گویند سرانجام ندارید شما ! ماییم که بی‌هیچ سرانجام خوشیم... مولانا
پسر زمستان ، فرزند اسفند ، بچه ی سیزدهم

۱۳ مطلب در مرداد ۱۳۹۷ ثبت شده است

روز اول

چهارشنبه, ۳۱ مرداد ۱۳۹۷، ۱۰:۲۶ ب.ظ

چالش #روز_من

این چالش ها به مدتِ چند روزی ادامه خواهد داشت. 

خلاصه کار های که روزانه انجام میدم رو مینویسم و در آخر بررسی میکنم کجا بودم به  کجا کشیده شدم تو این چند روز .

خوب امروز روزی خوبی بود نسبت به روز های قبل ، امروز سرکار بودم و داشتم کار میکردم از صبح ساعت 7 تا  7  عصر کار کردیم حدودا 10 ساعتی میشد و امروز تموم شد از فردا بی کارم ، ولی خوب کاره دیگه دیگه باید به فکر کار بشیم که بتونیم تو خیابون راه بریم . و برای آینده و... اینا پول نیازه بعدشم که هیچی الانم دارم پست مینویسم و بعد از نوشتن لپ تاب رو میبندم میرم میشنیم کتاب میخونم و بعدش خواب  .

این بود خلاصه از فعالیت روز اول من

پ.ن : عیدتون مبارک امسال اولین سالی بود که موقعه عید هم سر کار بودم.

 

 • ۳۱ مرداد ۹۷ ، ۲۲:۲۶
 • رضا :)

چرا وبلاگ ؟

دوشنبه, ۲۹ مرداد ۱۳۹۷، ۱۰:۳۹ ب.ظ

به راستی چرا وبلاگ ؟

چالشی که چند روزه از طرف  رادیو بلاگها استارت خورده ، امیدوارم  شروع خوبی باشه برای چالش بعدی از طرف سایر دوستان .

وبلاگ ! وب یه چیزی هست که سراسری و از همه جا میشه به وب دسترسی داشت . لاگ نه لاک :) Log رویدار ها و رد پا ها هست که از آدم ها به جا میمونه .

سر جمع بگم چرا وبلاگ ؟ وبلاگ جایی که آدم ها از تجربیاتشون در همه زمینه ها  به اشتراک میزارن . وبلاگ گاهی باعث رسیدن آدم ها به هم میشه گاهی ! گاهی هم باعث میشه اتفاقات بزرگ تو دنیا بیفته .

اگه بخوام وبلاگ رو تو یه خط بگم اینو میگم ...

"وبلاگ جای هستش که آدم می تونن خودشون رو برای آینده بسازن "

پ.ن 1 : کسی رو دعوت نمیکنم چون اجباری تو چالش نیس ولی اگه کسی مایل بود تو چالش شرکت کنه اطلاع بده من دعوت کنم !

پ.ن 2 : وبلاگ نویسی خوبه شما هم دوستاتون رو دعوت کنید .

پ.ن 3 : وبلاگ تنها همسفری هست که به آدم ها خیانت نمیکنه .

 

* شروع کننده چالش

 • ۲۹ مرداد ۹۷ ، ۲۲:۳۹
 • رضا :)

450 = 1.8 * 250 درجه ی فارنهایت

دوشنبه, ۲۹ مرداد ۱۳۹۷، ۰۵:۱۷ ب.ظ

تاثیر گذار ترین کتاب های که تا حالا خوندید چی بود ؟


+ و کتاب های که قرار تو آینده بخونید چیه ؟

- من با آینده ام مشکوکم ولی اگه قسمت شد حتما میخونم

 

خوب بریم سراغ این چالش جدید آقای   Neo Ted   که تو وبلاگش راه انداخته و تو بیان طوفان راه انداخته گفتم بزار منم تو این طوفان سهیم باشم . سمیه !!! :)

خوب بزار روک راست بگم که من تا چند ماه پیش علاقه به کتاب خوندن نداشتم یعنی استارت خوندن کتاب نخورده بود ولی حدود 1 ماهی هست که شروع کردم به خوندن کتاب پس اگه دیدید زیاد بلد نیستم بنویسم بنده رو ببخشید .

خوب کتابی که من شروع کردم به خوندنش کتاب از سکس تا فرا آگاهی که هنوز تو فصل اولش گیر کردم چون حجم سنگینی مطالب بالاس و دوست دارم نوشته هارو کاملا درک کنم و تو زندگیم اجرا  کنم و دوست دارم کتاب رو دیر تموم کنم نه به خاطر اسم کتاب نیس من اخلاقم اینجوریه یعنی طول میکشه تا یه کتاب تموم شه خوب بریم راجب  تجربه کتاب از سکس تا فرا آگاهی بنویسم . فلسفه از سکس که چند سالی بود تو ذهنم بود که چرا سکس ؟ چرا آدم ها وقتی واژه سکس رو  میاری  فرار میکنن انگار چیزی بده گفتن !  و خیلی چیزهای دیگه که من تونستم تو این کتاب پیدا کنم و جوابشون برسم خوبیش اینه که من تا چند وقت پیش  کلا از فلسفه سکس حالم به هم میخورد که چرا انسان همش به فکر سکس هست اینا وقت که کتاب رو خوندم دیدم عوض شد به این که انسان خودش از همین فلسفه به وجود میاد ولی مذاهب سکس رو به چیزی شبیه گناه برای مردم خوانده و مردم فرار میکنند در صورتی که با فرار از آن حریص تر میشوند و اینا و در آخر این که تنها نکته که ار فصل اول  به یادم موند این بود که برای رسیدن به عشق حقیقی ، فرا آگاهی باید فلسفه سکس رو قبول کنیم تا به اولهیت اصلی برسیم .

کتاب دومی که شروع به خوندنش کردم البته بگم که این کتاب هدیه از یه سرباز دوست داشتنی بود که توی ایستگاه راه آهن تهران بهم هدیه داد .

روانشناسی موفقیت ، راز و نیاز موفقیت ایرانی 

کتابی که از همون ایستگاه راه آهن شروع کردم به خوندن چون واقعا کتابی بود که نویسنده تجربه ی چندین سالشو تو کتاب ریخته بود یعنی چیزی ها که تو اون کتاب بود یه جورایی داره به وضعیت من و خیلی های دیگه مشکلات شون شبیه هم هستش میگه و راه نجات رو میگه خلاصه کتاب خیلی خوب و عالی هستش چون بُعد روانشناسی انسان رو میاد میگه و میگه برای رشد و موفقیت باید تغییر کنیم و برای تغییر نیاز به چند عدد مولفه هست که همشون دست به دست هم میدن تا ما به موفقیت برسیم مثلا مرحله اول این که باید مثبت فکر کنی و فکر منفی رو دور بریزی و ازش فاصله بگیره و بعد در ادامه میاد میگه همه انسان از اول بچگی افسرده یا نا امید آفریده نشده اند و این محیط و اطرفیان و فرهنگ رو رسانه انیا هست که انسان رو از به نا امیدی و یا موفقیت میرسونه خلاصه کتابی خیلی قشنگی که این چند وقت درگیر خوندن اینا هستم و در ادامه از تجربیات دوست عزیزم آقا میلاد کهساری الهادی استفاده میکنیم در ادامه نوشته .

از نظر من، دو نوع مطالعه برای زندگی هر شخص واقعا الزامی است، اولی مطالعات روانشناسی و دیگری مطالعات فلسفی است. مطالعات روانشناسی که به انسان و خودشناسی می‏پردازد و دیگری به دنیا و هستی‏شناسی می‏پردازد.

 

در هر صورت، شما وقتی مطالعات روانشناسی را شروع می‏کنید، تا حد زیادی متوجه باگ‏های شخصیتی خود خواهید شد که سرچشمه این مشکلات یا آنومالی‏های رفتاری کجاست؟

در ادامه همین روند کتاب‏های فوق‏العاده راز، جادوی شکرگزاری، چهار اثر از فلورانس اسکاولشین، سه اثر از کاترین پاندر، کتب برایان تریسی، کتب آنتونی رابینز، آخرین سخنرانی، قهرمان، چهار میثاق، مجموعه آثار باب پراکتور، جویل اوستین و ... خواندم.

این شروع سیر مطالعاتی من شد و خیلی چیزها را متوجه شدم که قبلا اصلا به آنها توجه نمی‏کردم، و هر چقدر که این مطالعات را ادامه می‏دادم و برخی مواقع نتایج عالی می‏گرفتم و گاهی هم به بن‏بست‏های عجیب می‏خوردم یک سوال بیشتر و بیشتر برای من تکرار می‏شد: "من کی هستم؟ خدا چه موجودی است؟ هدف از زیستن بر روی این دنیا چیست؟ راز هستی چیست؟ و ..."

از اینجا به بعد مطالعه فلسفی من شروع شد که یک مسئله بسیار پیچیده و عجیب است و در همین فیلد هم کلی کتاب خواندم که کمک خیلی زیادی به من کرد. در هر صورت، چند سالی هست که پروفسور گلشنی هی این مسئله را تذکر می‏دهد که مهندسین و کلا هر شخصی نیازمند این است که علاوه بر مسائل فنی، با مباحث علوم انسانی هم آشنا شود چون اگر شما این مسائل را ندانید، تا آخر عمر خود باید با سعی و خطا پیش بروید و این بسیار بد است.

من که به تمامی جواب‏هایی که برای سوال‏های خود نیاز داشتم، رسیدم. امیدوارم شما هم با شروع این مسیر مطالعاتی به جواب‏های سوال‏های خودتان برسید و همانطور که دوست دارید، زندگی کنید. اما خلاصه یافته‏های من:

            1.  هر کاری کنید، چه خوب چه بد، برای خود کردید و نتیجه آن را تجربه خواهید کرد.
            2.  فروتنی و کمک به دیگران اولین گام رشد و توسعه شخصی است.
            3.  دروغ، ریا، تهمت، غیبت، غم، ناامیدی مخرب‏ترین مسائل در زندگی شخصی است.
            4.  بر روی هر چیز تمرکز کنید و به آن مداوم فکر کنید، آن را تجربه خواهید کرد.
            5.  افراد دور شما، با نوع تفکر شما خوانایی دارند، با تغییر در فکر خود، آن افراد عوض می‏شوند.
            6.  مهم‏ترین راز زندگی شاد بودن و همیشه امیدوار بودن است.
            7.  خداوند همان چیزی است که ما به عنوان انرژی در علم آن را شناختیم و همه جا هست.
            8.  هستی یک هدف بیشتر ندارد، تکامل و رشد انسان به صورت مداوم، هر گاه شما دیگر رشد پیدا نکنید، مرگتان خواهد رسید.
            9.  خداوند به همان اندازه در زندگی شما وجود دارد که به آن اجازه بدهید.

خلاصه کلی چیز هست که باید یاد گرفت من هم به صورت خلاصه بعضی چیزها را اینجا ذکر کردم، بقیه را در کتب مختلف این حوزه می‏توانید مطالعه کنید.

ولی مهم‏ترین چیزی که من خودم در این مسیر مطالعاتی یاد گرفتم و با آن نتایج خیلی عالی در همین یک سال به دست آوردم، این بود که هرکاری کنم، هر فکری داشته باشم، هر نیتی داشته باشم، نتیجه آن وارد زندگی خودم می‏شود.

 

 

و در ادامه کتاب های که باید به سمتشون برم مینویسم و این پست رو خودم بار ها خواهم خواند ... کتاب های پیشنهادی از میلاد که به نظرم کتاب ها قشنگی هستن و باید برم سمتشون
جادوی شکرگزاری، چهار اثر از فلورانس اسکاولشین، سه اثر از کاترین پاندر، کتب برایان تریسی، کتب آنتونی رابینز، آخرین سخنرانی، قهرمان، چهار میثاق، مجموعه آثار باب پراکتور، جویل اوستین

پ.ن : در آخر هم هیچ کسی رو دعوت نمیکنم چون اصولا به نظرم نباید کسی رو به اجبار درخواست گذاشت ولی اگر کسی خواست بنویسه اطلاع بده من دعوت کنم :)

 

 

 • ۲ نظر
 • ۲۹ مرداد ۹۷ ، ۱۷:۱۷
 • رضا :)

آخرین نامه ی فرودگاهی

پنجشنبه, ۲۵ مرداد ۱۳۹۷، ۱۲:۰۰ ق.ظ

 1412/1/13 : تاریخ

به : بهترین دوست

جای که نوشته ها هرگز دوری تو را  پر نمیکنند از دلتنگی به تو به نوشتن روی می آورم وقتی که فکر میکنم که دیگه قرار نیست هرگز ببنمت آتش میزند قلبم را من دلم به تو امید بود اصلا تو فلسفه زندگی من هستی و بودی کاش میشد هنگام پرواز از پشت گیت انتظار برای آخرین بار میدیدمت و  آخرین و بهترین بوسه هایم را برایت میزدم کاش رفتنی در کار نبود ، کاش دلتنگی نبود.
 کاش فاصله ها  نزدیک تر از اونی بودند که من تصور میکردم . بعد رفتنت هر ماه می آیم پشت همان گیتی که منتظرم بودی با خود میگویم شاید برگردد ولی حالا  15 سال گذشته ست  تو هنوز نیامدی میدانم آمدنی در کار نیست. نه هرگز نا امید نشدم هنوز اعتقاد دارم روزی خواهی برگشت روز که تو میایی من از پشت گیت ایستادم پسری پیر با موی های سفید که هرگز تو را با دنیا عوض نکرد و هنوز قلبی از خاطرات تو در قلبش می تپد تو می آیی آره منتظرت خواهم ماند ولی هرگز مرا نخواهی دید چون من از یادت رفته ام .

❤️ [ آخرین نامه ی فرودگاهی برای بهترین دوست ] ❤️


 

 

 • ۲۵ مرداد ۹۷ ، ۰۰:۰۰
 • رضا :)

نُخبه کشی

سه شنبه, ۲۳ مرداد ۱۳۹۷، ۰۴:۰۷ ب.ظ

"در جامعه ای که فکر نمی کنند مردم ، متفکر در خطره " یعنی چی ؟
 

کمک کنید تا منظور از "در جامعه ای که فکر نمی کنند مردم ، متفکر در خطره " بفهمیم چیه .

پادکست سید حسن آقا میری رو گوش کنید .

بعد اگه قابل دونستید نظر بدید
 

 

 • ۲ نظر
 • ۲۳ مرداد ۹۷ ، ۱۶:۰۷
 • رضا :)

راز و نیاز های موفقیت

دوشنبه, ۲۲ مرداد ۱۳۹۷، ۱۲:۰۰ ق.ظ

تغییرات و نو آوری

(پاراگرافی از کتاب موفقیت ایرانی )

کسی که هرگز به تغییر و اصلاح اندیشه های خویش نمی پردازد ، همچون مرداب راکدی است که در ذهنش افکار پست را پرورش می دهد <<ویلیام بلیک - شاعر>>>

بزرگترین معجره خلقت در آفرینش بشر آن است که شما همیشه و تا پایان عمر می توانید زندگی را از نوع شروع کنید ،گذشته را فراموش کنید و زندگی زیبایی را آغاز کنید ، این ساده ترین و ارزان ترین نعمتی است که خداوند تنها به انسان عطا کرده است .

 

پ.ن : باید تو حس باشی تا بفهمی چی نوشته اصلا آدم خوندنی نگرشش عوض میشه
 

 • ۲۲ مرداد ۹۷ ، ۰۰:۰۰
 • رضا :)

نا امیدی تا فول شارژ شدن

شنبه, ۲۰ مرداد ۱۳۹۷، ۰۸:۵۴ ب.ظ

خیلی سخت می تونه باشه تو اوج تلاش کردن و برنامه ریزی ، بارش انرژی منفی به سمتت و در حال تلاشیُ و تو تلاش می کنی و از انرژی منفی فاصله بگیری و یه جای صبرت تموم و میبری از همه عالم و آدم های که به زرو بهت انرژی منفی تزریق میکنن و به زور بهت میگن تو نمیتونی و تو باز کم نمیاری دوباره شروع میکنی این دفعه یاد میگیری که تو برای موندن و ایستادن ساخته نشدی تو پسر روز های سختی هستی روزی که همه درگیر خودشونن تو تلاش میکنی که تغییر بدی خودتو ، تو شبیه بعضی ها نیستی که فقط به فکر بدبختی هاشونن تو به فکر خوشبختی هستی ، ایمان داری که یه روز خوب میاد اون روز که فقط به خودت میخندی به کار های کردی که شاید توی همین ایرانش خیلی ها آرزو دارن مثل تو دیونه باشن دیونه ای که از سختی ها برای خودش راه پیدا میکنه و اونو به خوشی تبدیل میکنه اون روز منو یادت نره ...

پ.ن : امروز فقط انرژی مثبت میفرستم

پ.ن : امروز انرژی منفی گرفتم و ازش خارج میشم چون ایمان دارم که میشه هر چیزی رو که ایمان داشته باشم همون میشه فقط مثبت فکر کن خدا اون بالاس هواسش به همه هست حتی تو ای که فک میکنی نه خدایی اون بالا نیس خدا تو قلب مونه ولی از بالا هوامونو داره

پ.ن : دوست دارم همه دوستان بلاگمی ایمان داشته باشن به رسیدن و موفق شدن و خوشبختی کلا چیزهای خوب

پ.ن : آهنگُ گوش کن و خودتو شارژ کن

ما رسالتمان خوشی ، موفقیت هست همین

 

و من الله توفیق

 


 

 • ۲۰ مرداد ۹۷ ، ۲۰:۵۴
 • رضا :)

از سکس تا فرا آگاهی

شنبه, ۲۰ مرداد ۱۳۹۷، ۱۲:۰۰ ق.ظ

یه کتاب خوب هدیه برای اونای که میخوان زیاد بدونن راجب رسیدن به عشق و زندگی واقعی ...

دریافت 

و در ادامه برای خواندن مقدمه راجب کتاب به این لینک مراجعه کنن لینک ارجاع

کتاب خوبی هستش من تازه فصل 1 رو تموم کردم بیاید با هم بخونیم

 • ۲۰ مرداد ۹۷ ، ۰۰:۰۰
 • رضا :)

دانشگاه صنعتی شریف - دکتر مهدی گلشنی - مشکلات - وصیت

شما را به دیدن این ویدیو دعوت میکنم با هم تماشا کنیم ...

پ.ن : میخواستم اینجا بزارم نشد و باید امکانات جاوا اسکریپت رو فعال میکردم هزینه داشت . :(

لینک آپارت رو میزارم بریم تماشا کنیم

              👇

 

لینک کانال آپارت دکتر مهدی گلشنی

 • ۱۹ مرداد ۹۷ ، ۱۹:۱۹
 • رضا :)

کشوری بدون درد

جمعه, ۱۹ مرداد ۱۳۹۷، ۰۱:۳۰ ق.ظ

سیاسی حرف نخواهم زد مطلب سیاسی هم نخواهم نوشت فقط حال کشوری که در ذهن خودم ساخته ام رو به نوشته تبدیل خواهم کرد و با کشور حال الانم مقایسه خواهم کرد .

 • ۱ نظر
 • ۱۹ مرداد ۹۷ ، ۰۱:۳۰
 • رضا :)