نا نوشته ها

گویند سرانجام ندارید شما ! ماییم که بی‌هیچ سرانجام خوشیم... مولانا
پسر زمستان ، فرزند اسفند ، بچه ی سیزدهم

450 = 1.8 * 250 درجه ی فارنهایت

دوشنبه, ۲۹ مرداد ۱۳۹۷، ۰۵:۱۷ ب.ظ

تاثیر گذار ترین کتاب های که تا حالا خوندید چی بود ؟


+ و کتاب های که قرار تو آینده بخونید چیه ؟

- من با آینده ام مشکوکم ولی اگه قسمت شد حتما میخونم

 

خوب بریم سراغ این چالش جدید آقای   Neo Ted   که تو وبلاگش راه انداخته و تو بیان طوفان راه انداخته گفتم بزار منم تو این طوفان سهیم باشم . سمیه !!! :)

خوب بزار روک راست بگم که من تا چند ماه پیش علاقه به کتاب خوندن نداشتم یعنی استارت خوندن کتاب نخورده بود ولی حدود 1 ماهی هست که شروع کردم به خوندن کتاب پس اگه دیدید زیاد بلد نیستم بنویسم بنده رو ببخشید .

خوب کتابی که من شروع کردم به خوندنش کتاب از سکس تا فرا آگاهی که هنوز تو فصل اولش گیر کردم چون حجم سنگینی مطالب بالاس و دوست دارم نوشته هارو کاملا درک کنم و تو زندگیم اجرا  کنم و دوست دارم کتاب رو دیر تموم کنم نه به خاطر اسم کتاب نیس من اخلاقم اینجوریه یعنی طول میکشه تا یه کتاب تموم شه خوب بریم راجب  تجربه کتاب از سکس تا فرا آگاهی بنویسم . فلسفه از سکس که چند سالی بود تو ذهنم بود که چرا سکس ؟ چرا آدم ها وقتی واژه سکس رو  میاری  فرار میکنن انگار چیزی بده گفتن !  و خیلی چیزهای دیگه که من تونستم تو این کتاب پیدا کنم و جوابشون برسم خوبیش اینه که من تا چند وقت پیش  کلا از فلسفه سکس حالم به هم میخورد که چرا انسان همش به فکر سکس هست اینا وقت که کتاب رو خوندم دیدم عوض شد به این که انسان خودش از همین فلسفه به وجود میاد ولی مذاهب سکس رو به چیزی شبیه گناه برای مردم خوانده و مردم فرار میکنند در صورتی که با فرار از آن حریص تر میشوند و اینا و در آخر این که تنها نکته که ار فصل اول  به یادم موند این بود که برای رسیدن به عشق حقیقی ، فرا آگاهی باید فلسفه سکس رو قبول کنیم تا به اولهیت اصلی برسیم .

کتاب دومی که شروع به خوندنش کردم البته بگم که این کتاب هدیه از یه سرباز دوست داشتنی بود که توی ایستگاه راه آهن تهران بهم هدیه داد .

روانشناسی موفقیت ، راز و نیاز موفقیت ایرانی 

کتابی که از همون ایستگاه راه آهن شروع کردم به خوندن چون واقعا کتابی بود که نویسنده تجربه ی چندین سالشو تو کتاب ریخته بود یعنی چیزی ها که تو اون کتاب بود یه جورایی داره به وضعیت من و خیلی های دیگه مشکلات شون شبیه هم هستش میگه و راه نجات رو میگه خلاصه کتاب خیلی خوب و عالی هستش چون بُعد روانشناسی انسان رو میاد میگه و میگه برای رشد و موفقیت باید تغییر کنیم و برای تغییر نیاز به چند عدد مولفه هست که همشون دست به دست هم میدن تا ما به موفقیت برسیم مثلا مرحله اول این که باید مثبت فکر کنی و فکر منفی رو دور بریزی و ازش فاصله بگیره و بعد در ادامه میاد میگه همه انسان از اول بچگی افسرده یا نا امید آفریده نشده اند و این محیط و اطرفیان و فرهنگ رو رسانه انیا هست که انسان رو از به نا امیدی و یا موفقیت میرسونه خلاصه کتابی خیلی قشنگی که این چند وقت درگیر خوندن اینا هستم و در ادامه از تجربیات دوست عزیزم آقا میلاد کهساری الهادی استفاده میکنیم در ادامه نوشته .

از نظر من، دو نوع مطالعه برای زندگی هر شخص واقعا الزامی است، اولی مطالعات روانشناسی و دیگری مطالعات فلسفی است. مطالعات روانشناسی که به انسان و خودشناسی می‏پردازد و دیگری به دنیا و هستی‏شناسی می‏پردازد.

 

در هر صورت، شما وقتی مطالعات روانشناسی را شروع می‏کنید، تا حد زیادی متوجه باگ‏های شخصیتی خود خواهید شد که سرچشمه این مشکلات یا آنومالی‏های رفتاری کجاست؟

در ادامه همین روند کتاب‏های فوق‏العاده راز، جادوی شکرگزاری، چهار اثر از فلورانس اسکاولشین، سه اثر از کاترین پاندر، کتب برایان تریسی، کتب آنتونی رابینز، آخرین سخنرانی، قهرمان، چهار میثاق، مجموعه آثار باب پراکتور، جویل اوستین و ... خواندم.

این شروع سیر مطالعاتی من شد و خیلی چیزها را متوجه شدم که قبلا اصلا به آنها توجه نمی‏کردم، و هر چقدر که این مطالعات را ادامه می‏دادم و برخی مواقع نتایج عالی می‏گرفتم و گاهی هم به بن‏بست‏های عجیب می‏خوردم یک سوال بیشتر و بیشتر برای من تکرار می‏شد: "من کی هستم؟ خدا چه موجودی است؟ هدف از زیستن بر روی این دنیا چیست؟ راز هستی چیست؟ و ..."

از اینجا به بعد مطالعه فلسفی من شروع شد که یک مسئله بسیار پیچیده و عجیب است و در همین فیلد هم کلی کتاب خواندم که کمک خیلی زیادی به من کرد. در هر صورت، چند سالی هست که پروفسور گلشنی هی این مسئله را تذکر می‏دهد که مهندسین و کلا هر شخصی نیازمند این است که علاوه بر مسائل فنی، با مباحث علوم انسانی هم آشنا شود چون اگر شما این مسائل را ندانید، تا آخر عمر خود باید با سعی و خطا پیش بروید و این بسیار بد است.

من که به تمامی جواب‏هایی که برای سوال‏های خود نیاز داشتم، رسیدم. امیدوارم شما هم با شروع این مسیر مطالعاتی به جواب‏های سوال‏های خودتان برسید و همانطور که دوست دارید، زندگی کنید. اما خلاصه یافته‏های من:

            1.  هر کاری کنید، چه خوب چه بد، برای خود کردید و نتیجه آن را تجربه خواهید کرد.
            2.  فروتنی و کمک به دیگران اولین گام رشد و توسعه شخصی است.
            3.  دروغ، ریا، تهمت، غیبت، غم، ناامیدی مخرب‏ترین مسائل در زندگی شخصی است.
            4.  بر روی هر چیز تمرکز کنید و به آن مداوم فکر کنید، آن را تجربه خواهید کرد.
            5.  افراد دور شما، با نوع تفکر شما خوانایی دارند، با تغییر در فکر خود، آن افراد عوض می‏شوند.
            6.  مهم‏ترین راز زندگی شاد بودن و همیشه امیدوار بودن است.
            7.  خداوند همان چیزی است که ما به عنوان انرژی در علم آن را شناختیم و همه جا هست.
            8.  هستی یک هدف بیشتر ندارد، تکامل و رشد انسان به صورت مداوم، هر گاه شما دیگر رشد پیدا نکنید، مرگتان خواهد رسید.
            9.  خداوند به همان اندازه در زندگی شما وجود دارد که به آن اجازه بدهید.

خلاصه کلی چیز هست که باید یاد گرفت من هم به صورت خلاصه بعضی چیزها را اینجا ذکر کردم، بقیه را در کتب مختلف این حوزه می‏توانید مطالعه کنید.

ولی مهم‏ترین چیزی که من خودم در این مسیر مطالعاتی یاد گرفتم و با آن نتایج خیلی عالی در همین یک سال به دست آوردم، این بود که هرکاری کنم، هر فکری داشته باشم، هر نیتی داشته باشم، نتیجه آن وارد زندگی خودم می‏شود.

 

 

و در ادامه کتاب های که باید به سمتشون برم مینویسم و این پست رو خودم بار ها خواهم خواند ... کتاب های پیشنهادی از میلاد که به نظرم کتاب ها قشنگی هستن و باید برم سمتشون
جادوی شکرگزاری، چهار اثر از فلورانس اسکاولشین، سه اثر از کاترین پاندر، کتب برایان تریسی، کتب آنتونی رابینز، آخرین سخنرانی، قهرمان، چهار میثاق، مجموعه آثار باب پراکتور، جویل اوستین

پ.ن : در آخر هم هیچ کسی رو دعوت نمیکنم چون اصولا به نظرم نباید کسی رو به اجبار درخواست گذاشت ولی اگر کسی خواست بنویسه اطلاع بده من دعوت کنم :)

 

 

  • ۹۷/۰۵/۲۹
  • رضا :)

450درجه ی فارنهایت

نظرات (۲)

آمدم بگم یادتون نره لینک رو بفرستین برای تد :)
پاسخ:
حتما میفرستم براش :) تشکر
جایگاه رزق انسانی در هستی
اصغر طاهرزاده
کتابی که هر چندبار بخونیدش خسته نخواهید شد
پاسخ:
تشکر حتما فرصت کنم میخونمش .