نا نوشته ها

گویند سرانجام ندارید شما ! ماییم که بی‌هیچ سرانجام خوشیم... مولانا
پسر زمستان ، فرزند اسفند ، بچه ی سیزدهم

یلدای که رفت

شنبه, ۱ دی ۱۳۹۷، ۰۲:۳۱ ب.ظ

شب بارونی بود . نمه نمه بارون داشت شدیدُ شدید تر می شد تو این چند اولین سالی بود که شب یلدامون بارونی بود کم کم خانواده داشت آماده میشد که شب دوره همی خونه مادر بزرگ جمع بشیم حرکت می کنیم سوار ماشین میشم خونه مادر بزرگ دو ، سه کوچه با ما فاصله هست ولی خوب هوا بارونی بود و مجبور بودیم با ماشین بریم (حالا چه برسه که خیلی وقتی ها هم همین مسیر کوتاه رو پیاده نمیریم کلاً آدم ها تنبلی شدیم :دی ) . رسیدیم خونه مادر بزرگ ، هنوز دوره همی کامل شکل نگرفته بود ، عمو هنوز نیومده بود و بچه ها دست به کار شدن دخترا داشتن میوه ها رو می شستن و تزئین میکردن . نشستیم کنار مادر بزرگ هر کی از یه طرف جسبیده بودیم با هم چای نوش جان میکردیم حرف میزدم گاهی میخندیدم یاد قدیم ها از دوره همی های سال ها قبل چند نفر نبود طبق معمول از دخترا که یکیش کم شده بود و رفته بود شهرستان و عید شب یلدا رو خونه مادر شوهر بود و بعد از آن برادران من بودن که جای خالیشون رو حس میکردم . ابراهیم سربازی بود و مرخصی نداشت  بیاد  . اسماعیل هم دورتموند بود و من بودم تنها نوه بزرگ خانواده حالا بماند که اسماعیل Live  اومد صبحت کرد با همه ...

مهمونها رسیدن تخمه ، انار و ... آوردن چیدن . هر که یه ظیفه داشت من به عنوان فرزند بزرگ خانواده قرار بود پفیلا درست کنم ( 1 سالی میشد که درست نکرده بود ) پفیلا رو درست کردم و آوردم همه گرم صحبت و خوردن پفیلای داغ شدن ، هر کدوم از مهمونه ها یاد آور یه خاطرای بودن میگفتن و میخندیدن و من تو عمق شادی اینا بودم .

شبی خوبی بود ولی اون جمع دورهمی دیگه مثل قبل نبود و از شروع امسال از تعداد بچه ها کم میشه و آدم ها بزرگ میشن و چیزی که مال ما میمونه حسرت نبودن آدم هاست .

تو چله ی من امسال کدوم شعر و کدوم فال باز یاد اونو زنده کرده

حافظ بگو کدوم فال کدوم روز و کدوم سال اونی که رفته برمیگرده

امشب کدوم ستاره دلشوره هامو داره دلواپس لبخند اونه

کدوم جاده دوباره اونو با یک اشاره تا پشت این در میرسونه +

تا پشت این در میرسونه

 + دلتون شاد :) 

 • ۹۷/۱۰/۰۱
 • رضا :)

یلدا

نظرات (۳)

 • دختری از جنس باد
 • ایشالا همیشه باشه ازین دورهمی ها
  پاسخ:
  ایشاءالله که باشه همچنین برای شما هم :)
  همیشه به شاذی و خوشی:)
  پاسخ:
  انشاءالله همچنین :)
 • وحیده پوربافرانی
 • هم شاد هم غم انگیز

  حافظ بگو کدوم فال کدوم روز و کدوم سال.....
  شاید هرگز...

  این آهنگ اشکم رو در میاره همیشه بااین حال باز هم گوش میدم

  قشنگ بود
  ممنون
  یلداتون با تاخیر مبارک
  پاسخ:
  دلتون شاد :)
  یلدای شما هم مبارک :)